Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğününüz! Hayatınızdaki en önemli günlerden biri! Her şey yolunda gitmeli ve tüm davetliler düğün mekanından memnun ayrılmalı. Bu özel günde her şeyin bir program dahilinde, sorunsuz olarak halledilmesi için bir düğün organizasyon firması ile çalışabilir ya da tüm organizasyonu kendiniz detaylı olarak planlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün organizasyon fiyatları belirlenirken ön planda olan ve düğün bütçesinin büyük bir kısmını oluşturan noktalar arasında düğün mekanı, gelinlik ve damatlık, düğün catering hizmetleri, çiçekleri ve mekan süslemelerini sayabiliriz. Düğün organizasyon bütçesinin yaklaşık olarak %70′ini bunlara ödeyeceğiniz ücretler oluşturacaktır. Hesaplı bir düğün organizasyonu gerçekleştirmek için az önce saydığımız alanlarda görüşeceğiniz firmalarla tek tek pazarlık yapabilir veya daha iyisi tecrübeli bir düğün organizatörü ile anlaşıp tüm bu işleri sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz. Düğün gününüzden önce düğün organizasyon fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu makalemizi okumalısınız.

 

Ortalama Düğün Organizasyon Fiyatları

 

Düğün organizasyonları davetiye, çiçekler ve süslemeler, düğün mekanı, yiyecekler, düğün pastası, içecekler, gelinlik… ve daha bir çok küçük detayın bir araya gelmesiyle gerçekleştirilen organizasyonlardır. Bağlı bulunduğunuz belediye’nin düğün salonunda toplam 3000TL’ye bir nikah düzenleyebileceğiniz gibi özellikle Antalya’da bulunan tarihi mekanlarda, özel restoranlarda 200.000TL’ye de bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar geniş bir yelpazede yer alan düğün organizasyon fiyatları için yapacağınız öncelikli iş bu organizasyon için ne kadar bir bütçe ayıracağınıza karar vermek olmalıdır. Bütçeniz belirlendikten sonra düğün organizasyon firması, catering firması, çiçekçi, davetiyeci ve diğer hizmet alacağınız firmalarla görüşmelerinizde daha hızlı karar verebilir ve vakit kazanabilirsiniz.

 

Düğün Mekanı Fiyatları

 

Belediyelerin hizmet sağladığı düğün salonları 150 ile 650 kişi arasında kapasitelere sahip olup düğün mekanı olarak kullanılabilecek en hesaplı alternatiflerden biridir. Özellikle Antalya’da pek çok belediye’nin düğün sarayı bulunmaktadır. Bu düğün salonlarında alacağınız hizmete göre düğün organizasyon fiyatları 1500 ile 6000 TL arasında değişebilmektedir.

Özel düğün salonları belediye düğün salonları gibi hesaplı bir düğün mekanı seçeneği olabilir. Özel düğün salonlarında gerçekleştirilecek bir düğün organizasyon fiyatı yine konuk sayınıza, ikram edilecek yiyecek ve içeceklere, salon süslemelerine, müzik tercihine göre farklılık gösterecektir.

Restoranlarda, otellerde düzenlenen düğünler fiyat hesaplanırken yiyecek servislerini de aynı mekandan almanız durumda uygun bir noktaya çekilebilmektedir. Mekan ve yiyecek, içecek hizmetlerini aynı yerden aldığınız için daha makul fiyatlarla bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bu fiyatlar seçeceğiniz restoran ya da otelin servis kalitesine, tanınmışlığına göre artabilir.

Düğün Çiçekleri Fiyatları

Düğün mekanını taze çiçeklerle süslemek istiyorsanız gelin buketi dahil en az 600-700 TL’yi bir kenara ayırmanızı öneririz. Eğer tüm mekanın beyaz güllerle donatılmasını isterseniz bu fiyat 5-6000 TL’ye kadar çıkabilir. Tabii birde mekanın diğer süslemeleri olacaktır. Bu süslemeler içinde bütçenizde yer açmalısınız. Düğün süslemeleri bütçenizde tasarrufa gidebileceğiniz en önemli kalemlerden biridir. buradan artıracağınız parayı daha iyi yemekler için ya da alkollü içecekler için kullanabilirsiniz.

Düğün Yemeği Fiyatları

Düğününüze gelecek konukları hoşnut etmek istiyorsanız düğün yemeklerinizi iyi seçmeli ve daha önce bu tarz organizasyonlar içerisinde yer almış tecrübeli bir firmayla çalışmalısınız. Düğün yemekleri için fiyat listelerinde en çok yer tutan ürünlerin başında alkollü içecekler gelmektedir. İster bir kokteyl isterse oturmalı bir düğün yemeği olsun eğer içecek menünüzde yabancı alkollü içecekler bulunuyorsa çok fazla bir fiyat farkı olmadığını göreceksiniz. Düğün yemeği fiyatları için öncelikle davetli sayınızı belirlemelisiniz.

Düğün Davetiyesi Fiyatları

Düğün davetiyeleri pek çok firmanın faaliyet gösterdiği, binlerce farklı seçenek bulabileceğiniz bir alan. Düğün davetiyeniz kağıdı, baskı çeşidi, üzerinde fotoğraf olup olmayacağına göre fiyatlandırılmaktadır. Bu davetiyelerin dağıtılması esnasında kullanacağınız kurye ve kargo hizmetlerini düğün bütçenize eklemelisiniz.

Düğün Organizasyonu Fiyatları

Yukarıda saymış olduğumuz noktaları bir araya getirerek aşağıdaki örnek düğün organizasyon fiyat tablosunu çıkarabiliriz. Tabii bu fiyat tablosuna alyanslar, gelinlik ve damatlık, nikah şekeri, nikah memuruna ödeyeceğiniz ücretler, düğün organizasyon firmasının alacağı ücret dahil değildir.

 • Düğün Mekanı – 3000 ile 10000 TL
 • Düğün Çiçekleri – 600 ile 2000 TL
 • Düğün Süslemeleri – 500 ile 4000 TL
 • Düğün Yemeği – 3000 ile 10000TL
 • Düğün Davetiyesi – 600 ile 2000 TL

Düğününüz için internette kesin bir bilgi bulabilmeniz mümkün değildir çünkü davetli sayınız, yemek seçimi, çiçekler, damatlık ve gelinlik seçimi, içecek tercihleriniz ve diğer noktalar sizin belirleyeceğiniz ve size özel hizmetlerdir. Bu yüzden herkesin düğünü birbirinden farklıdır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi düğün organizasyon fiyatları hakkında firmalarla görüşmeye başlamadan önce bütçenizi belirlerseniz ve o bütçeye sadık kalırsanız size düğününüzün maliyeti belirlediğiniz miktar olacaktır.

Antalya’da Düğün Organizasyonu

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Antalya’da düğün organizasyonu yapacaksanız alacağınız düğün mekanı, düğün catering, süslemeler, çiçek düzenlemeleri ve diğer hizmetler için pek çok fiyat ve ürün seçeneği bulabilirsiniz. Düğün organizasyonu İstanbul gibi büyük ve yüzlerce firmanın bu alanda faaliyet gösterdiği bir şehirde düzenlenirken bu kadar çok seçenek kafaları karıştırabilir. Bu yüzden İstanbul’da yapılacak düğün organizasyonları için size bu makalemizde bir kaç bilgi vermek istedik.

 

Antalya Düğün Mekanları

Antalya, düğün mekanları açısından her düğün organizasyonu için farklı seçenekler sunmaktadır. Kumsalda, bir teknede, tarihi mekanlar ve köşklerden birinde, açık havada ya da özel ve 5 Yıldızlı Otellerde, düğün salonlarından birinde organizasyon gerçekleştirmeniz mümkün. Tabii tüm bu farklı düğün mekanları birbirinden farklı planlamalar ve organizasyonlar gerektirmektedir. Düğün mekanı için bütçenizde yer verdiğiniz miktarda düğün mekanı seçiminde önemli bir rol oynayacaktır. Örneğin bir düğün salonunda mekan için 1500 TL’ye kadar bir ücret talep edilirken tarihi mekanlar için bu fiyat 15000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

İstanbul’da düğün mekanı seçimi sırasında işlerinizin daha kolay yürümesi ve yüzlerce seçenek içinde fazla vakit kaybetmemeniz için mekana harcayacağınız paraya tüm bu işlere başlamadan önce karar vermenizi tavsiye ederiz. Bu alternatifleri azaltacağı için size vakit kazandıracaktır.

 

Antalya’da düğün organizasyonu için kullanılan popüler mekanlar için sırasıyla; düğün salonları, restoranlar, oteller, tekneler ve tarihi yapıları sayabiliriz. Tüm bu mekanlar için işletmeye bağlı olarak farklı kullanım koşulları bulunabilmektedir. Mesela tarihi mekanlarda masalarda kullanacağınız dekoratif mumlar için izin almanız gerekirken teknede düzenleyeceğiniz bir organizasyon için konuklarınızın istedikleri saatte mekanı terk edemeyecekleri bu organizasyon söz konusu olabilmektedir. Tüm bu seçenekler içinde kaybolmamanız için düğününüzün temasının nasıl olması gerektiğine, davetli sayınıza ve bütçenize önceden karar vermeniz faydalı olacaktır.

 

Antalya’da düğün mekanı seçimi yapmadan önce aşağı yukarı belirlemeniz gerekenler arasında öncelik sırasına göre aşağıdaki noktaları sayabiliriz;

 

 • Davetli sayısı
 • Düğün organizasyonu için hangi ayın seçildiği
 • Ulaşım
 • Catering hizmetlerinin nasıl olacağı (Teknede çok fazla masa kullanamayabilirsiniz)
 • Düğün mekanı süslemeleri
 • Mekan için herhangi bir kısıtlama olup olmadığı (müziğin ses seviyesi, aydınlatma, dekorasyonda değişiklik gibi) mutlaka mekanla yapılan görüşmelerde detaylı olarak konuşulup sözleşmeye yazılmalıdır. Bu biraz zaman kaybı gibi görünse de daha sonra bir aksilik yaşamanınız için netleştirilmelidir.

Antalya Düğün Organizasyon Firmaları

 

Antalya’da her yıl binlerce düğün organizasyonu gerçekleştirilmektedir. Bununla paralel olarak düğün organizasyon alanında hizmet veren firmaların sayısı da her yıl artmaktadır. Düğün organizasyon firması seçmeden önce bu alanda tecrübelerinin olup olmadığını, servis yapılacak yemeklerin üretimini gerçekleştiren firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından verilen gerekli belgelere sahip olup olmadığı mutlaka önceden kontrol etmelisiniz. Talebin çok olmasıyla beraber bu alanda ehliyetli olmayan merdiven altı olarak tanımlayabileceğimiz pek çok firma faaliyet göstermektedir. Seçtiğiniz düğün organizasyon firmasının referanslarını iyice inceleyin ve düğün günü servis yapılacak yiyecekleri önceden tadın.

 

Düğün organizasyonu, Antalya gibi tarihi bir şehirde düzenlendiğinde çok farklı bir atmosfer ve unutulmayacak bir gün yaşamak mümkün. Ancak özellikle düğün mevsimi olarak yoğunluk yaşanan yaz aylarında bir organizasyon gerçekleştirmek istiyorsanız mekan belirleme, catering firmasının seçimi, fotoğrafçı, nikah memuru belirlenmesi ve diğer tüm işlemlere en az 6-8 ay öncesinden başlamalısınız. Çünkü nüfus açısından özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olan Antalya’da bu aylarda yüzlerce düğün düzenlenmekte, üstelik Yurtdışı ve Türkiye’nin her yerinden Antalya’da düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftler ve dolayısıyla yer bulma sorunu yaşanmaktadır. Tarih belirlendikten sonra ortada kalmak istemiyorsanız hemen mekan bulun ve rezervasyon

işlemlerini gerçekleştirin.

Eğer Antalya’da düğün organizasyonu yapacaksanız, bir düğün salonu ya da manzaralı bir restoran hangi düğün mekanını seçerseniz seçin güzel fotoğraflara sahip olmak için bir fotoğraf stüdyosuyla anlaşıp düğün günü öncesinde eşinizle beraber Kaleiçinde, tarihi yapılarda, Kumsal ve Plajlarda, Falezlerde, Otellerde fotoğraf çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Düğün organizasyonları, açılış organizasyonları, nişan organizasyonları ve catering hizmetleri için bize ulaşabilirsiniz. Tüm Çiftlerimize Düğün Organizasyon sayfamızı incelemelerini tavsiye ediyoruz.

 

Türkiye’nin her hangi bir yerinde yaşıyorsunuz fakat Antalya’da Düğün Organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftlerimizin sorularını yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

 

WEMTR Welcome
Antalya

Antalya Kongre Organizasyon ve Wemtr

Wemtr Blog’dan herkese merhaba.. Yazımızın başlığında da söylediğimiz Gibi Antalya Kongre Organizasyon ‘da bir başkenttir. Firmalar için bulunmaz bir nimet içermektedir Antalya!

Teknolojik gelişmelerin izinde, işletme, kurum ve kuruluşların faaliyet alanları ve ürün – hizmet üretim süreçleri sürekli olarak değişmektedir. Üretim süreçleri, pazarlama ve satış süreçleri ile ilgili kongre –toplantı organizasyonları sektörlerin dinamiğini sağlayan, şimdisini ve geleceğini kurguladıkları organizasyonlardır.

Antalya Kongre organizasyonlarının planlanması, yönetimi ve uygulanması; hem organizasyonun verimliliği hem de hedeflenen amaç doğrultusunda doğru şekilde yapılmalı. Kongre hizmetleri yönetimi; öncesi ve sonrası süreçleri ile iyi tasnif edilmelidir.

Ulusal ve uluslar arası kongre pazarı büyürken bu devinimin içerisinde yer almak hatta bizatihi organizasyonları organize ediyor olmak çağın gerekliliği haline gelmiştir.

“ WEMTR Organizasyon kongre ve toplantı organizasyonlarının doğru, verimli ve optimal maliyetli gerçekleşmesi temelinden hareketle hizmetlerini ortaya koyar. Kurumsal organizasyonların amaç ve hedefleri doğrultusunda çözümlemeler üretir ve kurumsal kimliğinizin yansımasında kongre ve toplantı organizasyonlarında profesyonel çözümler sunar.”
Kongrelerin iç ve dış etkinliklerinin yönetiminde:

Karşılama, yönlendirme ve bilgilendirme alanlarını kurulumundan uygulamasına başlayan süreçle, organizasyon planlanmasında ilgili hizmetlerin tam olarak sağlanması önemlidir.
Etkinliklerin düzenli olması ve kurgulanan organizasyon akışının aksamadan devam etmesi kongre etkinliklerinin yapılması ve sunulması açısından hayati önem taşır.

Wemtr Antalya Kongre Organizasyon bu bağlamda:

-Düzenlenme amacına uygun olarak kongre hizmetlerinin planlanması
-Teknolojik gelişmelerden yararlanarak kongre düzeninin oluşturulması
-Etkinliklerin sınıflandırılması ve akış planının kurgulanması gibi etkenleri gözeterek hatta sürecin içerisinde direkt olarak dâhil olarak çözüm odaklı kongre hizmetlerini sunar ve çözümleri sürekli geliştirerek en iyi sonuca ulaşmak için profesyonel hizmetler sunar.

Antalya’da yapılması için gerekli girişimlerde bulunuyorlar. Dolaylıda olsa kongre organizasyon firmaları, turizme ve ülke tanıtımına oldukça fazla pozitif etki etmektedirler. Her yeni gelen katılımcı, karşılaştığı hizmetin kalitesi sebebiyle, bir sonraki gelişini turist olarak yapıyor ya da kendi ülkelerine döndüklerinde, ülke tanıtımı için oldukça fazla bilgi veriyorlar.
Wemtr Welcome  olarak, diğer kongre organizasyon firmaları gibi, ülke tanıtımına katkıda bulunduğumuz için ve uluslararası platformlarda çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Antalya Organizasyon Firması : Wemtr Welcome

İlk olarak sizce Antalya’ da “Organizasyon” sektörü ne düzeyde? “Antalya Organizasyon” kavramı gelişti mi Türkiye’de?

Önce tabi “Antalya Organizasyon” kavramını açmak gerekiyor biraz. Sektörel açıdan bakıldığında kafaları karıştıran tam oturmamış bir kavram “Organizasyon” kavramı.

Sözlük anlamı ile esasen “Organizatör”, biraraya getirir, düzenler, her unsurun birbiriyle uyum içinde işlemesini sağlar, yönetir, organize eder. Bu bireysel bir etkinlikte olabilir; düğün, davet, nişan gibi… Kurumsal bir etkinlikte olabilir. Bayi toplantıları, şirket yemekleri, lansman gibi..

“Eventor” “organizatör” kavramı henüz Türkiye’de oturmuş bir kavram değil. Yurtdışında bu konuda gerçekten donanımlı, neyi nerden ne şekilde sağlayacağını bilen, sorun çözme yetisine sahip, çeşitli unsurları bir araya getiren gerçekten çok yaratıcı firmalar var.

Yani bireysel ya da kurumsal bir etkinlik olduğunda; planlamacınıza kendinizi teslim ediyorsunuz. Konsepten, yiyecek içecekten, alan süslemesine, müzik ses sistemine kadar herşeyi düzenleyip bütçenizi ve zamanı yöneten biri ile organizasyonuzun kusursuz olmasını sağlayabiliyorsunuz. Ki zaten organizasyon firması; tedarik yönetimi, insan yönetimi, zaman yönetimi yapabilendir.

Antalya Organizasyon firmaları ne durumda sizce?

Antalya’da aynı başlık adı altında farklı iş yapan firmalar var. Masa süsleyen de, havai fişek gösterisi yapan da, bir catering (ikram hizmetleri) firması da “Organizasyon” firmasıyım diye kendini adlandırmakta. Örneğin; Bir organizasyon firması bakıyorsunuz müzik grubu ama hostes temininden, havai fişek gösterisinden, tekne turuna kadar herşeyi yaptığını ifade ediyor. Üstelik sadece instagramdan yasal olmadan bu şekilde ilerleyen o kadar çok ki… Ya da bir catering firması, aslında sadece ikram hizmeti sunup yemek firması olarak adlandırması gerekirken adının ardına ‘x ikram davet organizasyon’ diyerek organizasyonu da eklemektedir.

Tabi ki işini iyi yapan hiçbirini yadırgamamak gerekir. Organizasyon kavramı o kadar geniş ki…

Sorun nerde o zaman?

Organizasyon firmasının birçok ürün ve hizmeti dışardan alması kadar doğal birşey yoktur. Sorun asli işi dışında iş yaptığı görüntüsü veren organizasyon firmaları ve bir organizasyondaki her işi kendi bünyesinde yaptığını iddia edip organizasyonu yönetemeyen firmaların olması.

Yoksa pek tabii dışardan birçok ürün ve hizmeti alabilir, çözüm ortakları oluşturur ve tedarikçileriniz ile irtibat halinde organizasyonu yönetebilirsiniz..

Tabii bu ancak az evvel bahsettiğim iyi bir tedarik, insan ve zaman yönetimi ile olur

Sorun şurda başlıyor;

Az evvel bahsettiğim asli işleri dışında görüntü veren firmlar, Örn. bir süsleme firması alanı süsleyip “işim bitti” diyip gider. Havai fişek atacak firmanın elemanı gelir, organizasyon alanının dışında bekler, atışını atar ve gider.

İkram hizmeti veren firmalar sadece yiyecek içecek servisine odaklanır, ki asli görevi ve taahhütleri budur.

Yani çoğu işlerinin başına eklediği “Organizasyon” kelimesinin tam karşılığını verecek bir çalışma yapmamış olurlar.

Organizasyon bir bütün ve her unsurun birbiriyle uyum içinde işlemesi gerekiyor.

Aslında organizasyon yönetiminin önemi ortaya çıkıyor burada, değil mi?

Evet. İşte tam bu noktada eğer tecrübeli, tam tekmil profesyonel bir organizasyon firması değilse ve bu saydığım tedarik, insan ve en önemlisi zaman zincirini yönetemiyorsa o en özel günler, organizasyonlar kötü geçip mutsuz anılarla sonlanıyor

Sorun algıda. Müşterinin ne istediğinde ve beklentilerde…

Çünkü yiyecek içecek servis eden ikram hizmeti veren bir “catering” firmasıdır.

Sandalye masa süsleyen balon uygulayan dekorasyon, süsleme firmasıdır.
Animatör sağlayan animasyon firmasıdır.
Hostes temin eden hostes/model ajansları var.
Efektleri yapan havai fişek firmasıdır.
Ve asli işleri dışında bu şekilde görüntü veren organizasyon firmaları kişiler tarafından yanlış şekilde algılanıyor

PR yada iletişim şirketlerinin yerine koyuyorlar ki bambaşka uğraşlar.

Türkiye düğün organizasyonuna ilgi ne düzeyde sizce? Son yıllarda düğün organizasyonu denilince akla artık sıradan şeyler gelmiyor. İlgi arttı sanırım. Ne dersiniz?

İlgi artmaya başladı, doğru. Düğün organizasyonları evlenecek çiftler için gün geçtikçe daha da önem kazanıyor

Geçtiğimiz yıllarda bize başvuran çiftlerimizi gerekli detaylar ile ilgili yönlendirirken şimdi internet sayesinde birçok çift gayet bilinçli, ne istediğini bilerek geliyor ve düğünlerini planlamaya çalışıyorlar. Düğün mekanını seçen çiftler artık büyük bir ilgi ile organizasyon firmalarını araştırıp trendleri takip ediyorlar. Tabi şöyle de zor bir durumla karşı karşıya kalmaktalar. Türkiye’de Örn. bir düğün organizasyonu olacaksa çiftler önce mekanı belirliyorlar. Salon düğünü, kır düğünü, gemi/tekne düğünü yada plaj düğünü vs. Bu aşamadan sonra mekan seçildikten sonra mekan süslemesi,yemek servisi,müzik,ses sistemi,orkestra vs gibi detaylarla uğraşmak durumunda kalıyorlar. Ki ev seçimi, dekorasyonu, gelinlik, damatlık, balayı vs. gibi üzerine yoğunlaşmaları gereken birçok konuda var.

Evlilik öncesi süreci bu uğraşlar eğer doğru planlanmazsa yönetilemezse kötü sonuçlanıyor, kayıplara neden oluyor.

Çünkü bir yandan iş hayatları devam etmekte, günlük hayatlarının koşturmacasının içinde tüm bunlara ayıracakları zaman asli işlerinde kayıplara neden oluyor ve fazlasıyla yoruluyorlar.

Onlarca kalem hizmet ve ürünü nerede, nasıl, ne şartlarda bulabileceklerini bilemiyorlar haklı olarak. Dahası bulsalar bile nasıl bir iş akışı içinde çalışmalarını sağlayacaklar?

Dolayısıyla zaman, para ve emek kaybı…

İşte tam bu noktada WEMTR Welcome olarak müşterilerimizin isteği belirlediği, tasarladığı konsept ve bütçesi ne ise, o bütçe ve konsepte uygun detayları paylaşıp uygun önerileri sunuyoruz..

Süsleme Organizasyon Antalya

Süsleme, süslemek işi, bezeme, süsleri yerleştirme biçimi ya da sanat eserlerinin yüzeyini süslemek için kullanılan motif, oyma v.b. anlamlarına gelmektedir. Düğün, davet, açılış, nişan, sünnet töreni gibi etkinliklerde çevrenin düzenlenmesi, göze hoş görünmesi ve davetlileri cezp etmesi açısından süsleme son derece önemlidir.

Süsleme organizasyonu firmalar tarafından konseptlere uygun olarak yapılmaktadır. Kalite ve şık görünüm esastır. Süsleme organizasyonunda iki kavram esastır: Birincisi süsleme yapılacak mekân, ikincisi süsleme malzemesi. Mekân süslemelerinden başlayacak olursak;

Düğün süsleme organizasyonu, düğün davetlerinde masa ve sandalye süslemeleri, nikâh masası süsleme, gelin yolu süsleme, gelin masası süsleme, düğün alanı süslemeleri, masa üstü süslemeleri ve sandalye giydirilmesi aklımıza gelmektedir.

Açılış süsleme organizasyonları için süsleme hizmetleri, mağaza, işyeri, market, dükkan, sergi, gala, alışveriş merkezi gibi mekan ve etkinlikler için açılış süslemeleridir.

Sünnet düğünü için süsleme organizasyonu, sünnet düğünü mekânı, sünnet kavramına ve renklerine uygun bir biçimde süsleme işidir. Sünnet tahtı ve sünnet yatağı süsleme, alanın süslenmesi etkinliğidir.
Doğum günü süsleme organizasyonu, organizasyonun yapılacağı mekânın doğum günü konseptine uygun bir biçimde türlü doğum günü süsleri ile süslenmesidir. Bu süslemeler kadınlar ve erkekler için farklılıklar göstermektedir.

Yılbaşı süslemeleri organizasyonu, iç ve dış mekânlarda led ışıklar, çam ağaçları, kar taneleri gibi materyaller kullanılarak yapılan süslemelerdir.
Fuar alanı süslemeleri, fuar alanlarının türlü materyallerle süslenmesidir.
Sevgililer günü kavramına uygun vitrin, mağaza, AVM, restoran, ya da seçeceğiniz özel bir mekânın sevgililer günü temalı malzemeler ile süslenmesidir.

Süsleme organizasyonlarında kullanılan süsleme malzemeleri de çeşitlilik göstermektedir. Şık masa örtüleri, canlı ve yapma çiçekler, fanus ve mum uygulaması, şamdanlar, tüller, ortama uygun renklerde kumaşlar, led ışıklar, baskılı baskısız istenilen renklerde flamalar, bayraklar, halılar, konfeti ve volkanlar, çıkartmalar, folyolar, baskılı ve jombo balonlar başlıcalarıdır. En yaygın süsleme materyali olan balonlarla isim yazma, fiyonk balon, nazar boncuğu, balon zinciri, kalp balonlar süslemelerde kullanılmaktadır.

WEMTR süsleme organizasyon

Antalya Organizasyon 

 

Antalya’da Profosyonel bir Düğün Organizasyonu Sırrı

Düğününüz var. Ve siz A’dan Z’ye tüm aşamalarda profesyonel bir hizmet almak istiyorsunuz. WEMTR Organizasyon Antalya bu özel gününüzde yanınızda olabilecek doğru isimlerden biri! Özel gününüzü unutulmaz kılmanın ipuçlarını WEMTR veriyor.

Adım adım bir düğün organizasyonu antalya

Birinci adım gelin ve damadın (ve tabii ki ailelerin katkıları, arzuları, gelenekleri) hayallerinden, hayatla ilgili tercihlerinden, zevklerinden yola çıkarak onlarla birlikte ve onlara özgü bir düğün konsepti yaratmak.

Davetli listesini oluşturmak.

Mekanı belirlemek, belirlenmiş bir mekan varsa o mekanı da konsept geliştirme çalışmasının bir parçası yapmak. Zaman kaybetmeden mekanın rezervasyonunu yaptırmak. Olanaklarını etüt edip listelemek. Mekanla koordinasyonu sağlayacak iletişim kanalını kurmak.

Belirlenen konsepte uygun düğün davetiye tasarımını seçerek üretimine başlamak.

Pasta ve isteniyorsa misafirlere verilecek hediyenin seçimini ve masa süslerinin tasarımını yapmak.

Çiçek seçimi ve nikah masası dekorunu belirlemek.

Gelin ve damatla birlikte giriş, nikah töreni, ilk dans ve pasta müziği seçimlerini yapmak.

Canlı müzik alternatiflerini değerlendirmek.

Düğün masası kurmanın püf noktaları

En önemli şey uyum, ahenk ve şıklık. Mutlaka bir düğün antalya organizasyon firması  konseptte karar kılınmalı. Masayı çok fazla kalabalıklaştırmadan özel günün tüm işlevlerini ve anlamını masa üzerine yansıtabilmek ise işin püf noktası. Masanın bir vitrin olmadığını hatırdan çıkarmamak lazım. Yani davetlilerin yemeklerini yerken, dans edenleri seyrederken ya da aynı masada karşıdan karşıya sohbet ederken rahat edebilmelerini sağlamak çok önemli.

Düğün Davetli listesi hazırlarken…

Çok vakit alacağı için ne zaman başlandığı organizasyon için çok önemlidir. Tasarruf kaygısı ile önce dar bir davetli listesi ile işe başlanırsa da, bu zaman içinde hedeflenenin iki katına çıkabilir. Genelde de böyle olduğundan etkinliğin planlaması zora girebilir.

Gelin ve damada öneriler

Öncelikle aynı dili konuştukları ve çalışmak istedikleri bir organizasyon şirketine karar vermeleri ve kendilerini iyi ifade etmeleri çok önemli. Düğün organizasyonu genelde kadınların üzerinde kalıyor. Ama erkekler de işin tüm adımlarında gelin adayının yanında yer almalılar. Aileler ise “Biz bu işin altından kalkarız” düşüncesine kapılmadan mutlaka bir organizasyon şirketiyle çalışmalılar zira başaramamış olmanın üzüntüsünü yaşayabilirler. Unutulmamalı ki mutluluk paradan önce gelir ve para ile satın alınamaz.

 

Antalya Organizasyon Firması

WEMTR Organizasyon